Thenie Dashurie

Go down

Thenie Dashurie

Post  Admin on Wed Sep 21, 2011 4:10 am

Dashuria per njerin eshte si qumshti per femine!
Dashuria lind nga besimi, jeton nga shpresa por vdes nga meshira.
Ikja eshte fitoria e vetme ne dashuri.
Dashuria eshte pelhure qe thuri natyra, e fantazia e zbukuroi me qendisje.
Dashuria eshte ceshtje e ndjenjave e jo e deshirave. Nuk mund te dashuroj pse dua, e me se paku pse duhet, andaj dashuria e obliguar eshte e marre.
Qe te lirohem prej nje pjese tjeter te dhembjes qe s’e shterr puna krijuese dhe qe te frymezohem per pune.
Dashuria e pare eshte shume e madhe dhe njekohesisht shume e vogel.
Bukuria eshte letra qe i rekomandohet zemres.
Bukuria eshte dic shtazarake nese nuk pershkohet edhe me mencuri.
Bukuria e vertete, si dhe mencuria e vertete eshte shume e thjeshte dhe e kuptueshme per te gjithe.
Dashuria eshte e verber, por shihet prej se largu.
Barra e madhe mund per deve, dashuria e madhe mund per zemer
Dashuria e pare i ngjan bores se pare, rralle ndonjehere mbetet
Nese doni ti shtoni vetes belara, dashurohuni.
Dashuria nuk eshte te tjetri, por brenda nesh. Jemi ne ata qe e zgjojme. Por, qe te ndodhe kjo kemi nevoje per tjetrin.
Njeriu dashuron shume dhe gjithe jeten, dhe gjithmone me shume dhe me mire se cdo here qe kalon.
Te do ai qe te shikon ne sy e jo ai qe te thote une vdes per ty.
Nese do kerkoja dashurin dhe lumturin,ate do ta gjeja vetem te ti,dhe per ty do sakrifikoj e do te kerkoj derisa zemra te me punoj,sepse un smundem me te dashuroj.
Nese Do Me Kerkonin Te Zgjidhja Midis Lekeve Dhe Teje Do Te Zgjidhja Ty Thesari Im
Duaj ke te mundesh, duaj sa te mundesh,duaj si te mundesh, por duaj sinqerisht mundesh?
Dashuria eshte deshire per te qene dy, tmerri se mos behesh tre, frika se mos ngelesh nje.
E shkruajta emrin tend ne nje lule te thate, emri ishte aq i bukur sa lulja celi prape.
Djemte dashurojn sa dashurojn,pastaj martohen me mbleseri,kujtojn se ate qe do marin si ka dashuruar njeri.
Dashuria i ka vetem dy fjal …PO_JO…njera qe te sheron dhe e tjetra qe te lendon.
Dashurija eshte pelhure qe e endi jeta dhe e zbukuroi fantazia.
Ne dy syt e tu po e shoh nje livadh, ne ate livadh po kullot nje lop, e ajo lop je ti!
Dashurija eshte vete jeta, po te mos jete dashurija nuk ka asnje vlere.
Shikimi i syrit eshte dashuria e shpirtit.
Dashuroni dhe kurr mos u pendoni.
Dashuria eshte e veshtie per tu fituar,e lehte per ta humbur, por e pa mundur per te.
Kur njeriu dashuron nuk ka frike…
Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet…
Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj…
Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft….
Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te…
Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme…
Dashuria ben boten te rrotullohet ose e thene ndryshe
Love makes the world go around
Gold makes the world go around too
Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton
Dashuria s’eshte egoiste
menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s’ke qene lenduar asnjehere
Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur
Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s’e thone dot kurre
Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuaj
Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrin
Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithcka
Dashuria eshte si pianoja mesohet me gishta luhet me zemer.

Nje burre qe bie ne dashuri zbulon moralin nje grua qe bie ne dashuri e humbet ate.

Nuk ka rrobe qe i rri me keq gruas se deshira per te qene e urte.

Zemra ka arsyet e veta per te mos iu bindur arsyes.

Dashuria lind nga besimi jeton nga shpresa vdes nga meshira

Dashuria nuk do te thote te shohesh njeri-tjetrin, por te shohesh se bashku ne te njejtin drejtim. (Antoine de Saint Exupéry)

Nje dashuri e vertete nuk di te flase. (William Shakespeare)

http://www.knaqu.org/category/dashuria

Admin
Admin

Posts : 14
Join date : 2011-09-12

View user profile http://www.knaqu.org/

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum